Najväčšia predajňa v SR !!!
3 poschodia - 750 m2
2 hodiny inšpirácií
Už 26 rokov pre Vás.
Prihlásiť sa Registrácia
0 ks / 0.00 €

Shimano Ultegra 14000 XTD

Shimano Ultegra 14000 XTD
akčná zľava 30.3 %

Shimano Ultegra 14000 XTD

kód tovaru ULT14000XTD
Pôvodná cena vrátane DPH 195.69 €
Akciová cena bez DPH 113.58 €
Akciová cena vrátane DPH 136.30 €
výrobca SHIMANO

Produkt popredného svetového výrobcu rybárskych prútov a navijakov japonskej firmy Shimano. Navijak Ultegra XT-D spôsobil obrovský záujem v kaprárskom svete hneď po jeho uvedení na trh v roku 2016. Matný čierny povrch dáva tomuto obľúbenému a osvedčenému veľkému kaprárskemu navijaku typu Big Pit veľmi moderný dizajn. Použité technológie v porovnaní z jeho cenou skoro popierajú logiku. Nahadzovacie vlastnosti novej Ultegry XTD vylepšuje hneď dvojica špičkových vylepšení. Ukladanie vlasca Super Slow 5 dokáže ukladať 50 ovinov vlasca na cievku v priebehu jedného oscilačného cyklu a takto výrazne vylepšuje hladký pohyb vlasca. Shimano taktiež po prvý krát použilo konštrukciu Parallel Body, ktorá zabezpečuje, že po upevnení navijaku na prút bude os cievky a rotoru rovnobežná z osou prúta. Vďaka tomu dochádza k menšiemu treniu pri nahadzovaní a hladšiemu prechodu vlasca prvým očkom. Výsledkom je dosiahnutie väčšej vzdialenosti pri nahadzovaní.

Nová konštrukcia citlivej a rýchlej okamžitej brzdy Instant Drag potrebuje k jej maximálnemu účinku jedinú otočku. Maximálny brzdiaci účinok brzdy je až 20kg ! Uloženie prevodovky X-Ship zlepšuje účinnosť prenosu krútiaceho momentu pri zdolávaní, alebo navíjaní veľkej záťaže z veľkých vzdialeností. Technológia X-ship poskytuje ešte hladší chod, vyššiu tuhosť uložení a výrazne zvyšuje prenos výkonu.

Určite zaujme aj príslušenstvo dodávané v balení s navijakom. Základom je náhradná kovová cievka a 4 redukcie kapacity cievky (2 x 10000 a 2 x 3500). Práve náhradnú cievku a tieto 4 redukcie pre zníženie kapacity vlasca ocenia predovšetkým kaprári loviaci na rôzne veľkých vodách, pretože majú možnosť využiť viac typov vlascov a kapacít cievky podľa aktuálnej situácie. Ultegra XTD má tie najlepšie predpoklady stať sa na pár rokov najpredávanejším kaprovým navijakom od Shimana pre lov trofejných rýb, dlhé hody a ďaleké vyvážanie. Určite sa stane snom každého moderného kaprára.

Vlastnosti: - zapúzdrené nerezové ložiská S A-RB a S SS - Telo Hybrid Aluminium Body XT-7 - Aero Wrap II dvojrýchlostná oscilácia pre dokonalé krížové navíjanie - Super Stopper II - Anti-reverse stop systém - Veľká rolnička Power Roller - Precízne skonštruovaný prevod HyperGear - Plávajúce uloženie hriadeľa Floating Shaft II - Nová konštrukcia prevodovky, ktorá znižuje trenie - Vyvážený rotor Dyna Balance - jednoduchá hliníková CNC kľučka s ergonomickou koncovkou Bio Grip nastaviteľná na pravú aj ľavú ruku - cievka z hliníku kovaného za studena AR-C - servisný mazací otvor - 4 redukcie kapacity vlasca Parametre:

Model: ULT14000XTD Veľkosť: 14000 

Kapacita: 0,35mm/550m

Hmotnosť: 645g

Prevod: 4,3:1

Ložiská: 1 x S A-RB + 3 S SS + 1 valčekové

Typ oscilácie: Aerowrap II + Super Slow Oscillation + 2-speed

Náhradná cievka: áno/kovová

Návin vlasca na jedno otočenie kľučky: cca. 103cm

Rukoväť: jednoduchá

Maximálna brzdná sila: 20kg

  • 10x viac vecí máme na kamenej predajni!
  • 3 poschodia, 750m2 plochy, 2 hodiny inšpirácii.
  • Nakupujte efektívne a nestrácajte už čas!
  • Sme tu už pre Vás 25 rokov!
  • Využi možnosť – Tvorba cenových za najnižšie ceny na Slovensku!
  • pozri – Virtuálna prehliadka a navštív nás!
  • získaj FANTASTICKÚ VIP zľavu na prvú návštevu!
Zdieľať